Szalunki dla wielu firm związanych z branżą budowniczą stanowią element niezbędny. Oczywiście, nie każda firma będzie korzystać z nich codziennie i przy każdej okazji, jednak z całą pewnością nadarzy się sytuacja, gdzie trzeba będzie z nich skorzystać. Szalunki przydają się głównie w momencie wznoszenia monolitycznych konstrukcji betonowych i żelbetonowych. Sprawdzą się one również przy budowie schodów i stropów. Jednak szalunki obecnie można zarówno wynająć jak i kupić na własność. Wobec tego kiedy to właśnie zakup szalunków staje się o wiele korzystniejszym rozwiązaniem?
Wynajem szalunków a ich zakup na własność
Wynajem szalunków to bez wątpienia usługa, która krok po kroku zdobywa sobie coraz to większą popularność. Jednak warto się zastanowić, czy posiadanie szalunków na określony czas, może być rozwiązaniem wystarczającym. Jedne firmy z pewnością odpowiedzą „tak”, zaś inne stanowczo to zanegują. Dlaczego? Otóż wynajem oraz kupno szalunków to dwie usługi przeznaczone dla zupełnie innych grup odbiorców. W pierwszym przypadku są to firmy związane z branżą budowlaną, które będą z nich korzystać od czasu do czasu- wówczas nie potrzebują ich na stałe. Drugą grupę stanowią firmy, które z tego typu szalunków będą korzystać praktycznie na co dzień. W ich przypadku nie opłaca się więc co chwilę nawiązywać nowych umów odnośnie najmu szalunków i panować nad wszelką dokumentacją. O wiele lepiej sprawdzi się bowiem ich zakup, który daje możliwość korzystania z nich dokładnie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wówczas trzeba jedynie zadbać o odpowiednie miejsce do przechowywania szalunków i o to, by utrzymać je w jak najlepszej kondycji.
Kupno szalunków – jakie ma zalety?
Szalunki słupowe czy inne ich rodzaje są niezbędne firmom w branży budowlanej. Zakup szalunków z pewnością niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim firmy stają się właścicielami szalunków, a co za tym idzie mogą korzystać z nich dokładnie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Oczywiście warto wybrać dobrego producenta szalunków, zanim transakcja zostanie sfinalizowana. Muszą być to bowiem elementy trwałe i solidnie wykonane, by rzeczywiście mogły nam służyć w firmie przez długi czas. Prawdą jest, że posiadanie szalunków na własność może spowodować kilka problemów logistycznych, które będą związane z ich składowaniem. Niemniej jednak z pewnością problem ten da się rozwiązać, a możliwość posiadania szalunków zawsze „pod ręką” jest o wiele korzystniejsza i pozwala na optymalne zaplanowanie prac i projektów.
Podobne artykuły
Calma – Dystrybutor Deye, wybór wysokiej jakości falowników i wsparcia technicznego dla rynku fotowoltaicznego
Polerowanie szyb i okien na budowach oraz inwestycjach budowlanych – Fineglass
Zarządca nieruchomości – kim jest i kiedy jest potrzebny?