2 stycznia 2025

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

Ogrzewanie domu gazem płynnym

Ogrzewanie domu gazem płynnym – jakie ma zalety? O czym pamiętać?

Ogrzewanie gospodarstw domowych gazem płynnym ma w Polsce coraz więcej zwolenników. Nie dzieje się tak bez powodu – wspomniana metoda grzewcza ma bowiem sporo zalet. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na nią? Co mieć przy tej okazji na uwadze?

Ogrzewanie domu gazem płynnym – dlaczego warto?

Na ogrzewanie na gaz płynny warto postawić z paru ważnych powodów. Przede wszystkim jest to świetna alternatywa dla ogrzewania gazem ziemnym, z którego gospodarstwa domowe nie zawsze mogą korzystać. W znakomitej większości przypadków na przeszkodzie stoi brak odpowiedniej infrastruktury. Tymczasem instalację zbiornikową da się zamontować praktycznie wszędzie bez względu na to, czy na danym terenie znajduje się stosowna infrastruktura, czy nie. Ponadto ogrzewanie gazem płynnym nie szkodzi naturalnemu środowisku, ponieważ podczas spalania tego paliwa nie powstają szkodliwe substancje oraz pyły i osady. Dzięki temu łatwiej też utrzymać urządzenia grzewcze w czystości. Należy poza tym pamiętać o tym, że gaz płynny dobrej jakości jest bardzo wydajnym, wysokokalorycznym paliwem zapewniającym oczekiwane efekty. Ogrzewanie gazowe to też wygoda – użytkownik musi jedynie ustawić parametry kotła grzewczego. Serwisem zbiornika i dostawami paliwa zajmuje się dystrybutor, z którym właściciel posesji zawarł umowę.

Ogrzewanie domu gazem płynnym – to jest ważne!

Decydując się na ogrzewanie domu gazem płynnym trzeba pamiętać o tym, aby wybrać właściwy zbiornik LPG. W ofercie firmy Amerigas znajdują się zbiorniki naziemne i podziemne o pojemnościach 2700 l, 4850 l oraz 6400 l. Montaż zbiornika, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie wymaga ubiegania się o pozwolenie na budowę – wystarczy jedynie zgłoszenie takiej inwestycji odpowiednim organom administracyjnym. Zbiorniki naziemne najbardziej nadają się na duże działki położone na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych. Z kolei zbiorniki podziemne znakomicie zdają egzamin na mniejszych posesjach, gdzie poziom wód gruntowych jest niski.