15 czerwca 2024

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

Dzięki tym wskazówkom Twój ogród zyska to, co najlepsze

To naprawdę nie jest tajemnicą, że nie każdy ma zielony kciuk. Niektórzy ludzie nie mogliby uprawiać pleśni, gdyby ich piwnica została zalana. Ogrodnictwo jest naprawdę nabytą umiejętnością, a nie czymś, do czego ma się szczęście. Więc jeśli chcesz uprawiać ogród, ale po prostu nie masz pewności siebie lub skill-set, użyj wskazówek podanych poniżej, aby wzmocnić się na organicznym ogrodnictwie.

Podczas sadzenia ogrodu zawsze powinno być miejsce zarezerwowane dla niezbędnych ziół kuchennych. Są one dostępne albo świeże lub suszone w sklepach spożywczych i zawsze są drogie. Mięta, pietruszka, bazylia, koperek wszystkie mogą być uprawiane w prawie każdym klimacie. Ponadto, te zioła są bardzo łatwe w uprawie i mogą być używane na co dzień w kuchni, a co nie jest używane mogą być suszone i przechowywane do późniejszego wykorzystania.

Ogród potrzebuje odpowiedniego rodzaju gleby, aby rosnąć prawidłowo. Możesz uzyskać analizę gleby za symboliczną opłatą. Korzystając z tego raportu, możesz zmienić swoją glebę w razie potrzeby dla dobrze prosperującego ogrodu. Wiele biur Cooperative Extension zapewni tę usługę, a warto wiedzieć dokładnie, co gleba potrzebuje, aby uniknąć zrujnowania uprawy lub dwa.

Jeśli przestrzeń jest problemem, spróbuj pionowe ogrodnictwo. Nawet z ograniczonej przestrzeni kondominiów i kamienic, wiele osób ma kwitnące ogrody w małym obszarze mają za pomocą pionowego ogrodnictwa. Za pomocą trellised ogrody można uprawiać fasola pole, pomidory i ogórki w małym miejscu w okresie letnim, a jesienią szeroki wybór zieleni może być uprawiana w tej samej przestrzeni.

Zrób z długiego narzędzia ogrodniczego narzędzie pomiarowe. Możesz dostać taśmę mierniczą i zaznaczyć jednostki czarnym markerem permanentnym. To działa świetnie dla narzędzi z uchwytem z drewna. Kiedy trzeba umieścić swoje rośliny na konkretnej odległości, można użyć domowej roboty kij pomiarowy do pomiaru odległości.

Upewnij się, że masz oko na swój ogród dla szkodników. Mogą one zjeść twoje rośliny lub żywność i spowodować nieodwracalne szkody. Jeśli znajdziesz je w swoim ogrodzie, ważne jest, abyś pozbył się ich tak szybko, jak to możliwe, zanim się rozmnożą i stworzą więcej problemów.

Rozwijanie umiejętności w ogrodnictwie nie oznacza, że trzeba mieć predyspozycje do rolnictwa, w ogóle. Tak długo, jak można przestrzegać kilku dość podstawowych wskazówek, nie powinieneś mieć żadnych problemów, cosoever, sadzenia i uprawy udanego ogrodu, który jest 100% organiczny. A więc za Twój sukces!