22 maja 2024

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

pościel

Pościel flanelowa – czy warto na nią postawić?

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób podczas zakupu pościeli zwraca uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Zauważyliśmy bowiem, że to właśnie tkaniny maja największy wpływ na to, jak komfortowy jest nasz sen, a także na to, jak bardzo jest on higieniczny. Oczywiście pościele produkowane są z wykorzystaniem różnych materiałów, a każdy z nich ma do zaoferowania całkiem inne właściwości. Jednak w ostatnim czasie wiele osób zwróciło się w stronę pościeli zaprojektowanej z flaneli. Materiał ten jest tak naprawdę dobrze znany, jednak na pewien czas zniknął on z obszaru naszch zainteresowań. Wobec tego czy warto postawić na pościel z flaneli?

Pościel z flaneli- co przemawia na jej korzyść?

Pościel flanelowa na dość długi czas zniknęła z naszych sypialni. Nie da się ukryć, że największy wpływ na to miały niezbyt korzystne materiały. Wskazywano bowiem na to, że pościel z tej tkaniny nie nadaje się na sezon letni, gdyż mocno utrzymuje ciepło. Jednocześnie to, co uważano za największą wadę, staje się najbardziej pożądaną wartością w sezonie zimowym. Flanela rzeczywiście jest materiałem, który zapewnia wysoki komfort cieplny, a co za tym idzie taka pościel będzie nieoceniona szczególnie w sezonie zimowym. Mimo wszystko warto wskazać na to, że flanela świetnie rozprowadza powietrze i pozwala naszej skórze całkowicie oddychać. Warto również dodać, że jest to materiał przyjazny dla alergików. Flanela nie ma właściwości uczulających i okazuje się być bezpieczna. Finalnie na korzyść tej pościeli przemawia przede wszystkim to, że nie sprawia ona większych problemów jeśli chodzi o jej pranie. Można bez problemu zadbać o nią przy pomocy pralki, korzystają z temperatury do 60 stopni Celsjusza.

Pościel z flaneli oferuje różnorodny design

Pościel z flaneli ma jeszcze jedną, niekwestionowaną zaletę. Warto zauważyć, że flanela łatwo poddaje się barwieniu, więc nie będzie większych problemów z dopasowaniem jej do ogólnego wystroju naszej sypialni. Pościel różowa z flaneli czy też niebieska to jedynie niektóre z modeli, które z łatwością można dostać w sklepie z tekstyliami do sypialni. Co ciekawe, każdy pigment wnika niezwykle głęboko w strukturę materiału, dzięki czemu uwidacznia się on w niezwykle intensywnej i dynamicznej formie. Kolor pościeli flanelowej nie wyblaknie, ani nie zmniejszy swojej dynamiki zarówno po pierwszym jak i po piętnastym praniu. Jeśli więc zdecydujemy się na wybranie pościeli flanelowej, to z całą pewnością nie pożałujemy tego wyboru, w szczególności w sezonie zimowym.