22 maja 2024

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

Skuteczne porady dotyczące bezpieczeństwa domu, które będą faktycznie działać

Kiedy ludzie wyobrażają sobie bezpieczeństwo w domu, często wyobrażają sobie specjalistę od instalacji, który przychodzi do ich domu i zajmuje dużo czasu, aby zainstalować skomplikowany, drogi system. Istnieją jednak alternatywne rozwiązania, jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki system. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać alternatywne sposoby ochrony domu przed intruzami i innymi przestępcami.

Wybierz zamek typu deadbolt zamiast zamka z zatrzaskiem sprężynowym. Zamek sprężynowy jest o wiele łatwiejszy dla włamywaczy, którzy mają doświadczenie w “loidingu”. Loiding odnosi się do metody, w której plastikowa karta, taka jak karta kredytowa, jest wsuwana na język zatrzasku w celu jego wciśnięcia, co spowoduje odblokowanie drzwi. Śruby zabezpieczające (deadbolt) zapobiegną takiemu atakowi. Zamki są podatne na ataki tylko wtedy, gdy między drzwiami a framugą jest dużo miejsca, w którym intruzi mogą użyć piły lub elektronarzędzi.

Zapasowy klucz możesz ukryć u swojego psa. Umożliwiają to psy wychodzące na zewnątrz lub drzwi dla zwierząt. Możesz zakupić specjalną obrożę, która pomieści zapasowy klucz, więc kiedy zapomnisz kluczy, pies będzie mógł Cię wpuścić.

Firma, którą wybierzesz do zakupu i instalacji systemu zabezpieczeń domu jest ważna. Chcesz się upewnić, że firma ma najbardziej niezawodny system i wie, co robi, jeśli chodzi o instalację. Aby znaleźć dobrą firmę, zapytaj przyjaciół i rodziny lub poszukaj recenzji online.

Nie chowaj klucza w skrzynce pocztowej lub innym dobrze znanym miejscu. Zamiast tego włóż klucz do papieru lub folii aluminiowej i umieść go w małym pojemniku. Następnie zakop go w miejscu na podwórku, gdzie ludzie nie będą chcieli go szukać. To może pomóc zachować swój dom bezpieczny od niechcianych gości.

Niektórzy ludzie wierzą, że koszt systemu bezpieczeństwa w domu jest zaporowy. Jednak ostatnie statystyki ujawniają, że średni koszt włamania wynosi prawie trzy tysiące dolarów. Gdy kwota ta jest brana pod uwagę, koszt systemu bezpieczeństwa domu może być uzasadnione. Istnieje również dodatkowy czynnik bezpieczeństwa, jakim jest zapobieganie przedostawaniu się przestępców do domu.

Wyjdź na ulicę, a następnie wróć do swojego domu. Co można zobaczyć przez okna? Czy w zasięgu wzroku jest coś wartościowego? Jeśli tak, należy usunąć te przedmioty z pola widzenia. Dają one po prostu włamywaczom powód do obrania za cel Twojego domu. Jeśli przeniesienie przedmiotów nie jest możliwe, zainwestuj w rolety lub zasłony, aby zasłonić je przed wzrokiem.

Zamiast zakładać, że po prostu nie stać Cię na to, aby Twój dom był bezpieczniejszy i pewniejszy, pomyśl o kilku możliwościach. Samo postawienie ogrodzenia, znaku “duży pies” lub dodatkowych zamków w drzwiach może okazać się bardzo pomocne. Pamiętaj o wskazówkach zawartych w tym artykule i zastanów się, co będzie dla Ciebie najlepsze.