19 kwietnia 2024

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

mieszkanie Lublin

W poszukiwaniu mieszkania dla rodziny w Lublinie – o czym pamiętać?

Ceny nowych mieszkań w Lublinie rosną z roku na rok, niemniej wciąż kształtują się na poziomie niższym niż np. ceny nieruchomości w Warszawie czy Wrocławiu. Aspekt finansowy ma ogromne znaczenie w kontekście wyboru czterech kątów dla rodziny. Co jeszcze trzeba mieć przy tej okazji na uwadze?

Mieszkanie dla rodziny – jaki metraż?

Metraż to jeden z kluczowych czynników decydujących o wyborze mieszkania. Lublin ma pod tym względem na tyle zróżnicowaną ofertę, że każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające konkretnym potrzebom. Jak podkreślają eksperci z formy deweloperskiej Orion, w roli mieszkania dla rodziny najlepiej sprawdzają się lokale o powierzchni minimum 50 m kw. Bardzo wiele w tym momencie zależy od: po pierwsze – liczby członków rodziny, po drugie – planów dotyczących ewentualnego powiększenia rodziny. Mieszkanie powinno być na tyle duże, aby każdy lokator miał zapewnioną przestrzeń dla siebie.

Mieszkanie dla rodziny – jakie wykończenie?

Lublinie mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego występują w dwóch wariantach: jako lokale w stanie deweloperskim oraz wykończone pod klucz. Jedno i drugie rozwiązanie ma spor zalet, ale trzeba je dokładnie przeanalizować pod kątem indywidualnych preferencji i finansowych możliwości. Do mieszkania wykończonego pod klucz można od razu się wprowadzić. Deweloper zobowiązuje się w umowie do przekazania mieszkania w określonym terminie. Nabywca nie musi szukać ekipy remontowej i architekta, kupować materiałów budowlanych oraz nadzorować prac. W przypadku nieruchomości w stanie deweloperskim wygląda to nieco inaczej. Wszystkim trzeba się zająć w swoim zakresie, co jest dość czasochłonne i nierzadko pochłania mnóstwo pieniędzy. Z drugiej jednak strony właściciel ma pełną kontrolę nad wykończeniem mieszkania, przez co jest ono lepiej dopasowane do oczekiwań danej rodziny.

Mieszkanie dla rodziny – jaka lokalizacja?

Kupując mieszkanie dla rodziny, należy uwzględnić jego lokalizację. Okolica powinna być bezpieczna i zapewniająca rodzinie wszelakie udogodnienia.