20 lipca 2024

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

Płytki kamienne

Płytki kamienne na tarasie

Spędzanie wolnego czasu na tarasie podczas sprzyjającej pogody to czysta przyjemność. Istotne jest jednak to, aby zadbać o odpowiednie utwardzenie powierzchni. Obecnie jest wiele możliwości do wyboru, a jedną z nich stanowią płytki kamienne. Można zdecydować się na rozmaite gatunki kamienia, zróżnicowane pod względem kolorystyki. Na podłodze wykończonej płytkami da się postawić dowolne meble ogrodowe, dzięki którym możliwe staje się komfortowe spożywanie posiłków, wypoczywanie, czytanie książki itd.

Jakie wybrać płytki kamienne na taras?

Szukając odpowiedniego materiału na taras, warto skierować swoją uwagę na płytki kamienne. Jest to uniwersalne rozwiązanie, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Sprawdzi się w przypadku każdego tarasu. Zwłaszcza granit to niezwykle twarda skała, cechująca się wysoką trwałością. Wykonane z niego płytki prezentują się bardzo efektownie. Są uniwersalne i ponadczasowe. Posłużą w niezmienionej formie przez wiele lat. Płytki granitowe na taras to długoterminowa inwestycja. Są one odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Charakteryzują się niewielką nasiąkliwością, niepodatnością na działanie mrozu i wilgoci. Wspaniale nadają się na taras, ujemne temperatury nie powodują pękania płytek. Można mówić o odporności na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.

Do zalet płytek granitowych tarasowych zalicza się również niepodatność na działanie środków chemicznych i promieniowania słonecznego. W przypadku tarasu bardzo ważne jest to, aby płytki nie były śliskie, bo grozi to upadkiem. W tym celu konieczne staje się sięgnięcie po materiały wykończeniowe o chropowatej powierzchni. Świetnym rozwiązaniem będzie położenie płytek z granitu płomieniowanego. Wyróżniają się one bardzo dobrą przyczepnością. Nie trzeba będzie martwić się o poślizgnięcie nawet w przypadku mokrych płytek. Do zalet granitu zalicza się również to, że trudno go zniszczyć i zabrudzić. Nie ma również problemu z utrzymaniem w czystości płytek granitowych. Wspaniale sprawdza się do czyszczenia myjka wysokociśnieniowa.