19 kwietnia 2024

Kostka-granit.pl

Budownictwo, dom, ogród

taras

Szybki sposób na piękny i trwały taras!

Marzy Ci się piękny, drewniany taras, ale przeraża Cię natłok prac przy jego budowie oraz obowiązek późniejszej konserwacji drewnianych desek? Swoją przydomową przestrzeń możesz zaaranżować szybko, sprawnie i bez konieczności impregnacji! Wystarczy postawić na praktyczny taras kompozytowy, imitujący drewno i zamontować go na praktycznych wspornikach! Sprawdź, jak w prosty sposób stworzyć idealną aranżację.

Postaw na kompozyt

Wiele osób marzy o drewnianym tarasie. Naturalny surowiec niestety wymaga regularnej pielęgnacji, a więc czyszczenia i impregnacji, aby zachował swój nienaganny wygląd. Przy nagonce codziennych obowiązków, kto ma na to czas? Lepiej wybrać deski kompozytowe, które doskonale imitują drewno, ale nie wymagają konserwacji. Są niezwykle trwałe i funkcjonalne. Niestraszne im niekorzystne warunki atmosferyczne, czy to deszcz, mróz, czy intensywne promienie słońca, insekty, a także grzyby i pleśnie. Nie ulegają wypaczeniu i nie odkształcają się. Deski posiadają ryflowanie, dzięki czemu są antypoślizgowe oraz nie posiadają drzazg, przez co świetnie sprawdzą się w domach, gdzie są dzieci. Taras z kompozytu zachwyca swoją estetyką i jest idealną bazą do praktycznie każdej aranżacji.

Szybki montaż

Odpuść sobie stawianie skomplikowanej konstrukcji budowlanych i męczenie się, by betonowa wylewka była idealnie równa! Wsporniki to praktyczne rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci wiele pracy. Wykonane zostały z trwałego polipropylenu i mają możliwość regulacji nawet do 30 mm. Aby zamontować elementy, wystarczy stabilne podłoże. Mogą to być płyty betonowe, albo ułożona kostka brukowa. Wsporniki należy ustawiać w odległości 40-50 centymetrów, a następnie osadź na nich legary (które znajdziesz w ofercie sklepu julomax.pl: https://julomax.pl/). Za pomocą poziomicy sprawdź, czy wszystko jest na równym poziomie i w razie potrzeby wykonaj niezbędne poprawki. Po zakończeniu etapu możesz przymocować legary do wsporników, a w dalszej kolejności rozpocząć montaż desek kompozytowych. Stworzony w ten sposób taras wentylowany nie tylko zapewnia sprawne odprowadzanie wody, ale i miejsce na wszelkie planowane i przyszłe instalacje. Warto bowiem pomyśleć o oświetleniu przestrzeni, by móc cieszyć się przyjemnymi chwilami nawet wieczorami.

Taras kompozytowy to świetny sposób na stworzenie idealnego miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Warto zamontować go na praktycznych wspornikach, dzięki którym montaż konstrukcji jest banalnie prosty. Postaw na funkcjonalne i trwałe rozwiązania, które posłużą na długo i to bez ich konserwacji.